تداوم بازداشت و بلاتکلیفی یک زوج مسیحی در مشهد

خبرگزاری هرانا – یک زوج مسیحی در مشهد توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بازداشت شدند و علی رغم گذشت بیش از 18 روز همچنان در بازداشت بسر می برند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، تعدادی افراد لباس شخصی روز دوشنیه ۶ دی ماه ۱۳۸۹ در مراجعه به منزل این زوج مسیحی ضمن بازداشت ایشان اقدام به ضبط برای وسایل شخصی از جمله کتاب و سی دی های پرستشی می کنند.

منابع خبری نام این افراد را آقای "حسن رضوی درخشی" ۶۵ ساله شغل حسابدار و همسرشان خانم " پریا " ۶۱ ساله معلم بازنشسته ذکر کرده اند .

همکاران و بستگان این زوج چند بار به نهادهای مختلف قضائی و امنیتی مراجعه میکنند اما کسی در این ارتباط به آنان پاسخگو نیست تا سرانجام ضمن پیگیری های بیشتر، مسئولان ضمن تائید بازداشت آنان محل نگهداری این زن و شوهر را در بازداشتگاه وکیل آباد مشهد عنوان می کنند.

از زمان بازداشت این افراد تاکنون فقط آقای رضوی توانسته در طی دو نوبت تماس تلفنی کوتاه، خبر سلامتی خود را به بستگانش اطلاع دهد.

منابع آگاه به " محبت نیوز " گزارش داده اند که علل بازداشت و دستگیری این افراد برپایی و برگزاری جلسات خانگی دعا و پرستش در خانه شخصی ایشان بوده است و همچنین گفته شده این زوج نوکیش مسیحی روز اول دی ماه سالجاری در ایام کریسمس مراسمی به مناسبت تولد عیسی مسیح در خانه خود برگزار کرده بودند.

مطابق گزارشات خانم رضوی ۶۱ ساله چند سال قبل به دنبال یک تصادف، عمل جراحی ستون فقرات را پشت سر گذاشته است و در این خصوص نیاز به مراقبتهای خاص دارد. او همچنین یک عمل جراحی لثه را نیز نزد دندانپزشک در روزهای منتهی به بازداشت انجام داده و نیمه تمام آن را رها کرده است .

با توجه به سن این بازداشت شدگان و وضعیت جسمانی این افراد بهمراه تداوم بازداشت و بلاتکلیفی آنها موجی از نگرانی را برای بستگان و خانواده ایشان موجب گردیده است.

/ 0 نظر / 17 بازدید