سالگرد یکی دیگر از جان باختگان شکنجه گاه کهریزک

سایت کلمه: مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت رامین آقازاده قهرمانی، فردا جمعه در مسجد امیر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی از ساعت دو و نیم تا چهار بعد از ظهر برگزار می شود.

رامین قهرمانی چهارمین شهید کهریزک است. وی ۱۵ روز بعد اینکه خود را برای دفاع از بیگناهی اش به مقامات انتظامی معرفی کرده بود، با پیکری شکنجه شده از زندان آزاد و پس از دو روز بر اثر جراحات وارده به شهادت رسید.

ظاهرا در درگیری های روزهای پس از انتخابات، ماموران مدعی شده بودند که رامین را از طریق دوربین مداربسته یک بانک شناسایی کرده و برای دستگیری وی به منزلش مراجعه می کنند. به دلیل عدم حضور رامین در منزل، ماموران به مادر او می گویند که فرزندش را هرچه زودتر معرفی کند. مادرشهید قهرمانی نیز با استناد به بیگناهی پسرش، ساعتی بعد همراه با او به محلی که ماموران گفته بودند مراجعه می نماید. در این مراجعه رامین دستگیر کرده و به کهریزک منتقل می شود.

رامین که پس از آزادی به دلیل لخته های خون در سینه و شکستگی جمجمه به شهادت می رسد، در آخرین ساعات حیات به اطرافیانش گفته بود که چندین روز او را از پا آویزان کرده بودند.

شهید رامین آقازاده قهرمانی متولد سال ۱۳۵۸ بود.

******************************************************٨

گزارش خوانندگان؛ هویت یکی دیگر از جان باختگان

خواهشمندم این خبر را پخش کنید
سیمین شیخی یکی دیگر از فعالین جنبش سبز در تاریخ 22خرداد 1389 در اطراف منزل خود حوالی خیابان دولت دستگیر و چند روز بعد جسد وی به خانواده اش تحویل داده شد و در گواهی فوت وی علت مرگ نارسایی کبدی ذکر شده است در صورتی که خانواده ی نامبرده و نزدیکان وی هیچگونه نارسایی کبدی را تایید نمی کنند

/ 0 نظر / 7 بازدید