خذف شدن فردوسی پور از لیست گزارشگران فوتبال

عادل فردوسی‌پور با تصمیم گروه ورزش شبکه سوم سیما از کنداکتور برنامه‌های ورزشی در طول برنامه‌های جام ملت‌ها خارج شد.

به گزارش پارسینه درحالی که گروه سازنده نود تمایل داشتند در طول بازی‌های جام ملت‌ها به تحلیل بازی‌های تیم ملی بپردازند و حتی عادل فردوسی‌پور دوشنبه شبی که آخرین برنامه ۹۰ را قبل از این توقف ۳ هفته‌ای روی آنتن برد با اشاره به این نکته که در طول تعطیلات لیگ هم مسابقات تیم ملی را بررسی می‌کند و هم به دستور مسئولان سیما در نشستی با نمایندگان مجلس به تحلیل ماجرای انتقال تیم نفت به اراک را بررسی می‌کند، تاکید کرد که در تعطیلات لیگ قطعا برنامه‌اش روی آنتن می‌رود اما ظهر دوشنبه بود که اعلام شد نود نه فقط این دوشنبه که در طول جام ملت‌های آسیا هم روی آنتن نمی‌رود.

فردوسی‌پور که زمزمه شده بود برای جام ملت‌ها به عنوان گزارشگر به بازی‌ها فرستاده می‌شود حتی گزارشگر اعزامی به این بازی‌ها هم نخواهد بود و جواد خیابانی این تورنمنت را برای صدا و سیما گزارش زنده از محل مسابقات می‌کند تا عادل به‌یک‌باره شانس هر نوع اظهارنظری درباره تیم ملی را تا پایان مسابقات از دست بدهد.

اما اینکه چرا محبوب‌ترین گزارشگر سیما و پرطرفدارترین برنامه ورزشی سیما از کنداکتور خارج شده نکته‌ای است که حسین آقازمانی مدیر گروه ورزش شبکه ۳ درباره‌اش می‌گوید: « نمی‌دانم چرا چنین سئوالی را طرح می‌کنید. لیگ تعطیل است و نیازی هم نیست که نود هم پخش شود.»

اما نود که تنها کارش بررسی بازی‌های لیگ نیست و همیشه فوتبال ملی یکی از آیتم‌های اصلی این برنامه بوده است. او در پاسخ به این پرسش هم دلیلی می‌آورد و می‌گوید: «ما برای بازی‌های جام ملت‌ها ویژه برنامه فوتبال برتر را مخصوص این بازی‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همان شب و بعد از بازی‌های تیم ملی، بازی‌ها را کارشناسی می‌کنند و دیگر نیازی به برنامه ۹۰ نبود. حالا اگر بعدا زنگ بزنید می‌توانم سر فرصت برای‌تان ماجرا را تعریف کنم، فعلا در جلسه‌ای هستم.»

گروه سازنده فوتبال برتر همان گروهی هستند که بازی‌های لیگ را پوشش می‌دهند. گروهی که اجرای برنامه‌های‌شان را پیمان یوسفی بر عهده دارد و تهیه کنندگی‌اش هم بر عهده مهدی هاشمی، مسئول گروه فوتبال داخلی شبکه سوم سیما است.

هاشمی در این باره می‌گوید: «ما بازی‌ها را با دعوت از کارشناسانی که از میان مربیان تیم‌های لیگ برتری و سرمربیان سال‌های قبل تیم ملی هستند بررسی می‌کنیم. به این دلیل هم بود که شبکه تصمیم گرفت بازی‌های تیم ملی تنها در این ویژه برنامه بررسی شوند.»

و به این ترتیب، عادل فردوسی‌پور با تصمیم مدیران شبکه سوم سیما این فرصت را که بتواند درباره بازی‌های تیم ملی در برنامه‌اش سخنی بگوید منع می‌شود. او که یکشنبه شب گذشته و در جریان بازی‌های لالیگا، وقتی داشت بازی بارسلونا را گزارش می‌کرد چند بار با مقایسه سطح فوتبال‌ها کنایه‌هایش را درباره تیم ملی به زبان آرد. حالا با توجه به اینکه بازی‌های تیم ملی را هم جواد خیابانی گزارش می‌کند شاید تنها تعدادی از بازی‌های جام ملت‌ها به عادل برسد و او بتواند در این فواصل انتقادهایش را به زبان بیاورد

 

*********************************************

وطن امروز: این دزدان که به ۶۶ خانه دستبرد زده‌اند از خانه عادل فردوسی‌پور، ۲ فرش و تابلوی نفیس، ۴۰ میلیون تومان پول، ۵۰ سکه طلا، ۱۰ هزار یورو و دلار به همراه چندین سرویس برلیان و حلقه‌های طلا به سرقت برده‌اند.

ساعت ۲۰ شامگاه ۹‌دی‌ماه سال۸۷ وقتی عادل فردوسی‌پور و همسرش به خانه‌شان در سعادت‌آباد بازگشتند با دیدن قفل شکسته در ورودی با حیرت داخل آپارتمان اعیانی شدند و خود را در برابر یک سرقت دیدند. ساعتی نگذشته بود که با تماس این مجری ورزشی، تیمی از ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب پا در خانه وی گذاشتند و در بررسی‌های میدانی ‌پی بردند دزدان با روش توپی‌زنی وقتی عادل فردوسی‌پور و همسرش خارج از خانه بودند داخل آپارتمان شده و به سرقت ۲ تخته فرش نفیس ابریشمی، ۳ تابلو فرش میلیونی به همراه پول میلیونی، جواهرات و ارز دست زده‌اند.

وقتی مجری برنامه ۹۰ در تحقیقات ادعا کرد از ساعت ۴ بعدازظهر در خانه نبوده و ساعت ۸ شب با همسرش برگشته‌اند، دادیار سلیمانی از شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران به تیمی از ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی دستور داد تا به ردیابی‌های تخصصی دست بزنند. بررسی‌های اطلاعاتی نشان داد که این سرقت از سوی شبکه سازمان‌یافته‌ای رخ داده است که تاکنون سرقت‌های مشابه زیادی با همین روش انجام داده‌اند و تحت تعقیب هستند.

هیچ سرنخی از اعضای باند سرقت که در ساعات شامگاهی و شب‌ها با دیدن چراغ خاموش خانه‌ها و اطمینان از اینکه هیچکس در خانه نیست وارد عمل می‌شدند، در دست نبود تا اینکه از همسایه یکی از مالباخته‌ها ادعا کرد دزدان را در حال فرار دیده است. با راهنمایی‌های این شاهد، چهره فرضی یکی از دزدان به دست پلیس افتاد اما وقتی این تصویر تحت تجسس قرار داده شد و مرد همسایه آلبوم مجرمان حرفه‌ای در سرقت‌های توپی‌زنی را دید، مشخص شد این شاخه نیز بن‌بست خواهد رسید.

راز دزد پولدار
چندماهی از سرقت‌های زنجیره‌ای خانه‌های اعیانی می‌گذشت که مردی در مراجعه به پلیس ادعای عجیبی کرد. این مرد گفت: «برادرم که بابک نام دارد و یک کارمند ساده بود همیشه بی‌پولی می‌کشید و با زحمت امورات زندگی‌اش را حل و فصل می‌کرد. از مدتی پیش متوجه شدیم وی پولدار شده است، آخرین بار که او را دیدیم خودروی سانتافه خریده و گفت که می‌خواهد با همسرش به اروپا برود و در آنجا زندگی کند. با ناپدید شدن ناگهانی بابک هرچه به وی زنگ زدم جوابی نشنیدم و می‌ترسم قربانی حادثه‌ای شده باشد چرا که یک شبه پولدار شدنش همه را نگران کرده بود و حالا که نیست احتمال می‌دهیم کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است و باید کمکش کنیم».

در حالی که فرضیه‌ای مبنی بر اینکه بابک در یک تسویه‌حساب درون‌گروهی گرفتار شده باشد پیش روی پلیس بود، ماموران با اقدامات اطلاعاتی و مخابراتی همسر بابک را شناسایی کرده و وی را تحت بازجویی قرار دادند.

این زن پرده از راز شوهرش برداشت و گفت: «مدتی می‌شد که فهمیده بودم بابک رئیس یک باند سرقت شده است، وضع مالی‌مان هر روز بهتر می‌شد و من نمی‌توانستم اعتراض کنم تا اینکه شوهرم خواست با پول زیادی که به دست آورده به اروپا برویم و برای همیشه در آنجا زندگی کنیم اما من مخالفت کردم و همین موجب دلخوری و اختلاف بین ما شد».

با ادعاهای رازگشای این زن، ماموران شوهرش را دستگیر کردند و در حالی که وی شباهت زیادی به چهره‌نگاری رایانه‌ای داشت، پی بردند بابک با ۳ تن از دوستانش همان دزدان خانه مجری برنامه ۹۰ و ۶۵ خانه دیگر هستند. بابک در بازجویی‌ها گفت: «من، علیرضا، محمود و مهدی در تاریکی شامگاهی در خیابان‌های بالای شهر قدم می‌زدیم و اگر خانه‌ای چراغ‌هایش روشن نبود زنگ آن را می‌زدیم اگر کسی در خانه نبود از همسایه‌های دیگر می‌خواستیم در را باز کنند سپس یکی از ما وظیفه دیدبانی داشت، بقیه با روش توپی‌زنی داخل خانه شده و هر چیز کم‌حجم و ارزشمندی را به سرقت می‌بردیم».

وی افزود: «یک بار در سرقتی وقتی وارد خانه‌ای شدیم، پی بردیم آنجا متعلق به عادل فردوسی‌پور است، پول، طلا و فرش‌های زیادی نیز داشت که همه را دزدیدیم و طبق قرارمان همه پول‌ها و اشیا به صورت مساوی بین ما تقسیم می‌شدند، می‌خواستم دیگر سرقتی نکرده و با پول‌هایی که داشتم با همسرم به اروپا رفته و زندگی مرفهی داشته باشم».

این ۴ دزد حرفه‌ای که ۶۶ مالباخته دارند بزودی در شعبه ۱۱۴۴ دادگاه جزایی عمومی بعثت به ریاست قاضی رحیمی محاکمه خواهند شد.

********************************************

در پایان این برنامه عادل فردوسی پور با همان شجاعت همیشگی اش عنوان کرد که پیامکی از طرف کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال بدستش رسیده است و در این پیامک نوشته شده است «فیلم هندی»
برنامه ورزشی نود پس از یک هفته تعطیلی دوباره روی آنتن رفت .

به گزارش تابناک در برنامه این هفته فردوسی پور در مستندی با عنوان نسل فراموش شده به یادآوری بازیکنان فراموش شده نسل طلایی دهه ۶۰ فوتبال ایران و مشکلات آنها پرداخت .

دراین برنامه بارها حرف های تامل برانگیزی از طرف این پیشکسوتان در مورد مشکلاتشان عنوان شد که تاثربرانگیزترین آن اعتیاد برخی از ستارگان فوتبال ما به علت بی مهری مسئولان و اطرافیانشان بود.

این گزارش می افزاید:در پایان این برنامه عادل فردوسی پور با همان شجاعت همیشگی اش عنوان کرد که پیامکی از طرف کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال بدستش رسیده است و در این پیامک نوشته شده است «فیلم هندی» که این پیامک با عکس العمل امیر حاج رضایی کارشناس برنامه مواجه شد و با خنده های معنی دار خود حرفهای فردوسی پور را تایید کرد .

به هر حال وقتی رییس فدراسیون فوتبال به یکی از چالشی ترین مسایل فوتبال ما می گوید فیلم هندی باید چه انتظاری داشت؟

البته گفتنی است محمد مایلی کهن هم در این برنامه به انتقاد از برخی پیشکسوتان ورزش پرداخت و مدعی شد که مسبب برخی از مشکلات پیشکسوتان خود آنها هستند که نتوانستد در برابر مشکلات مقاومت مناسبی داشته باشند.

/ 0 نظر / 15 بازدید