تازه ترین خبرها

اوضاع در بلوچستان ملتهب است/خامنه ای: بیشتر بکشید

سایت روز: بعد از گذشت یک هفته از انفجارهای زاهدان، برخی منابع خبری از ملتهب بودن اوضاع بلوچستان و کشیده شدن درگیری به سطح شهرها خبر داده اند. به گفته منابع مطلع در بلوچستان "طی روزهای بعد از انفجار گروهای لباس شخصی با چاقو و باتوم در کوچه و پس کوچه های شهر به شهروندان بلوچ حمله کرده اند."

یک منبع مطلع با اشاره به زخمی شدن شماری از شهروندان بلوچ طی روزهای گذشته می گوید: "نزدیک 100 نفر بدلیل شدت جراحات به بیمارستان ها رجوع کرده اند و بیمارستان ها با کمبود خون مواجه هستند."

به گفته  این منبع، بیشتر شهرهای بلوچستان، به ویژه شهر زاهدان در شرایطی امنیتی به سر می برند و نیروهای زیادی از دیگر شهرهای ایران به این منطقه منتقل شده اند که شمار زیادی از نیروهای لباس شخصی در میان آنها دیده می شود.

یکی از شاهدان عینی این درگیریها در زاهدان، برخورد نیروهای لباس شخصی را اینگونه بیان می کند: "آنها به هیچ فردی رحم نمی کنند، آزادنه در سطح شهر می چرخند و بدون بهانه افرادی را که به آنها مظنون هستند مورد ضرب و شتم قرار می دهند. نیروهای لباس شخصی به ماشین خود من هجوم آوردند و خسارت زیادی به اتومبیلم وارد ساختند. آنها به هیچ کس رحم نمی کنند، گویا همه مردم بلوچ قاتلند."

به گفته این شاهد عینی "این روزها شهر زاهدان به یک زندان تبدیل شده است".

او در ادامه می گوید: "گفته می شود تعدادی از کسانی که با چاقوی لباس شخصی ها زخمی شده اند، جان خود را از دست داده اند."


آتش زدن مغازها و تعطیلی بازار

درگیری ها در زاهدان در حالی ادامه دارد که بنا به گزارشات ارسالی از سوی فعالان بلوچ، همزمان با تشیع جنازه کشته شدگان انفجار هفته گذشته، شماری از افراد لباس شخصی به بازارهای شهر حمله و اقدام به آتش سوزی برخی از مغازه ها کرده اند.

بر پایه ی این گزارش در پی حمله نیروهای افراطی که شماری از لباس شخصی ها هم در میان آنها دیده می شود به مغازه شهروندان بلوچ، بازارهای شهر و به طور مشخص بازارهای سلیمانی و رسولی همچنان تعطیل است.


خامنه ای خواستار تشدید سرکوب مردم بلوچستان شد

رهبر جنایتکار رژیم اسلامی امروز با صدور بیانیه ای بمناسبت هفتمین روز کشته شدن شماری از پاسداران در انفجار زاهدان، خواستار تشدید سرکوب مردم بی دفاع بلوچستان شد و گفت، دستگاههای مسئول حکومتی موظفند فتنه گران را به سزای اعمال خود برسانند.

به گزارش تلویزیون رژیم، در بیانیه خامنه ای آمده است: هفتمین روز شهادت مظلومانه‌ی جمعی از هم میهنان مؤمن و مخلص در زاهدان به دست جنایتکاران و تروریستهای جرّار فرا رسید. در این حادثه‌ی خونین دست گنهکار و مُجرمِ منحرفان متعصّب وهابی با پشتیبانی و فتنه‌انگیزیِ سازمانهای جاسوسی بیگانه، دلهائی را داغدار و خانواده هائی را عزادار کرد. دشمنی آنان با جمهوری اسلامی هم بخاطر پرچم برافراشته‌ی اسلام در این کشور و دعوت همیشگی آن به اتّحاد و اقتدار و عزّت اسلامی است. جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد که اَیادی استکبار جهانی زیر نام وهابیت و امثال آن، ‌میان برادران مسلمان اختلاف افکنی کنند. دستگاههای مسئول حکومتی موظفند در هریک از قوای سه‌گانه برابر مسئولیتهای خود با این دشمنان امنیّت و وحدت کشور با قاطعیت و جدیّت، مقابله کنند و فتنه‌گران را به سزای اَعمال خود برسانند. بر همه‌ی مسلمانان واجب است که با این مولود شوم و نحس که مصداق بارز افساد فی‌الارض و محاربه با خدا است، ‌مقابله کنند.

****************************************************

تائید دو نقطه سیاه آب آلوده در تهران

بولتن نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد نتایج جلسه مسئولان وزارت نیرو با اعضای این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه دو نقطه سیاه در تهران که آب آلوده دارد از سوی وزارت نیرو معرفی شد.

دکتر علیرضا مرندی در ارتباط با اظهارات استاندار تهران مبنی بر سالم بودن آب تهران به خبرنگار مهر گفت: تا زمانی که در این زمینه به قطعیت نرسیده ایم نمی توان اظهار نظر کرد.

وزیر اسبق بهداشت با تاکید بر اینکه موضوع آلودگی آب تهران نیازمند بررسی بیشتری است، تصریح کرد: بنده نیز به دلیل همین ابهامی که وجود دارد اصرار داشتم این موضوع در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح و بررسی شود.

نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر اینکه آب تهران در برخی مناطق آلوده است، افزود: وزیر بهداشت به اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفته مشکل همان است که گفتم.

مرندی به جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مسئولان وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو نقشه ای تهیه کرده که وضعیت سلامت آب تهران بر روی آن مشخص است. بر همین اساس دو نقطه را بر روی این نقشه معرفی کرده که از معدود نقاطی است که مشکل آلودگی آب دارد و به عنوان نقاط سیاه معرفی شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از توزیع آب سالم و بسته بندی شده توسط وزارت نیرو در این دو نقطه از تهران خبر داد و گفت: مسئولان وزارت نیرو گفته اند تا زمان حل مشکل آب در این دو نقطه، آب سالم و بطری شده را به صورت رایگان در این نقاط توزیع می کنند.

به گفته مرندی، اصلاح آلودگی آب در این دو نقطه تا انتقال آب از سد ماملو حدود دو سال طول می کشد.

وی همچنین به تشکیل جلسه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مسئولان وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: با توجه به تعطیلی سه هفته ای مجلس، زمان این جلسه مشخص نیست.

/ 0 نظر / 6 بازدید