سرکوب دراویش؛ تجمع در مقابل زندان اصفهان

"انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران": واکنش به حضور شیخ دراویش سلسلة نعمت اللهی گنابادی آقای سید مرتضی محجوبی در فولادشهر اصفهان، ساعاتی پیش ، جمعی از نیروهای انتظامی و لباس شخصی با حضور در محل اقامت ایشان (فولادشهر اصفهان) اقدام به ایجاد فضای رعب و وحشت نموده و به زد و خورد و فحاشی پیروان سلسله نعمت اللهی گنابادی پرداختند.

کلیۀ مأموران نیروی انتظامی و نیروهای سرکوبگر لباس شخصی مسلح بوده و با دو ماشین نیروی انتظامی و سه خودروی شخصی (پژوی جی ال ایکس) در محل حضور پیدا کرده اند؛ نیروهای سرکوبگر در حالیکه از تجمع درویشان و اطلاع پیروان گنابادی از حضور در محل ممانعت بعمل می آوردند اقدام به بازداشت آقای محجوبی نموده و ایشان را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

حدود ۱۵۰ نفر از درویشان که گمان می کردند آقای محجوبی به پاسگاه منتقل شده اند با حمله به پاسگاه فولادشهر ، با اطلاع از عدم حضور شیخ سلسله در پاسگاه و جستجو در کلیه اتاقهای پاسگاه در برابر زندان دستگرد اصفهان تجمع نموده و خواستار آزادی فوری آقای محجوبی شده اند .

درویشان گنابادی ساکن شهرهای اطراف و خصوصاً دراویش فولادشهر با اطلاع از بازداشت شیخ سلسله در حال حاضر در برابر درب زندان مرکزی اصفهان تجمع کرده و اعلام کرده اند تا زمان آزادی آقای محجوبی محل را ترک نخواهند کرد. گزارشها حاکی از آن است؛ هر لحظه بر شمار معترضان افزوده میشود ؛ باتوجه به تجمع اعتراضی درویشان در برابر درب زندان احتمال درگیری بالا خواهد بود.

****

یورش نیروهای سرکوبگر به دراویش

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر به منازل یکی از دراویش گنابادی در فولاد شهر و دستگیری یکی از مشایخ مورد احترام آنها بنام آقای سید مرتضی محجوبی همراه با 5 نفر از یارانشان و انتقال آنها به زندان مرکزی اصفهان .

بامداد روز دوشنبه حوالی ساعت 00:30 نیروهای سرکوبگر انتظامی و اطلاعاتی با 8 ماشین به محل استراحت سید مرتضی محجوبی از مشایخ بزرگ و مورد احترام دراویش سلسلۀ گنابادی وحشیانه یورش بردند. او و همراهانش و همچنین خانم های ساکن در این منزل را مورد ضرب و شتم و اهانت قرار دادند. این یورش وحشیانه به حدی شدید بود که منجر به زخمی شدن تعدادی از ساکنین منزل گردید.

در این یورش وحشیانه علاوه بر آقای سید مرتضی محجوبی آقایان فرشید محجوبی فرزند ایشان ،حمید باقری ،وحید عباس زاده ،مهدی پور صدام،علی باقری و حسین بصری دستگیر شدند. دستگیر شدگان به زندان مرکزی اصفهان منتقل شدند.

پس از انتشار خبر دستگیری سید مرتضی محجوبی یکی از مشایخ بزرگ سلسلۀ گنابادی که اخیرا از ملایر به اصفهان جهت دیدار با پیروانش مسافرت کرده بود. اکثر پیروان دراویش در اصفهان و سایر شهرستانهای اطراف به سوی زندان مرکزی اصفهان حرکت کردند.

همچنین بنابه گفتۀ پیروان دراویش پس از انتشار خبر دستگیری آقای محجوبی به سایر شهرستانها ، تعداد زیادی از پیروان آنها بسوی اصفهان در حال حرکت هستند. دراویش اعلام کردند که دستگیری ،ضرب و شتم و اهانت به مشایخ خود را تحمل نمی کنند و تا آزادی او از مقابل زندان پراکنده نخواهند شد. 
از طرفی دیگر نیروهای سرکوبگر با کشیدن کلت کمری و سایر سللاحها بسوی دراویش تجمع کننده سعی در پراکنده کردن آنها را دارند ولی هیچ کدام از آنها حاضر به ترک محل نیست. جو مقابل زندان بسیار متشنج است و هر لحظه احتمال یورش نیروهای سرکوبگر به دراویش وجود دارد.


/ 0 نظر / 19 بازدید