یک شهروند بهایی به چهار سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – پیمان کشفی نجف آبادی شهروند بهایی ساکن تهران که با احضار وزارت اطلاعات به معاونت امنیت بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، پیمان کشفی شهروند بهایی که با قرار وثیقه 100 میلیون تومانی آزاد شده بود در 25 خرداد ماه در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست محمد مقیسه به اتهام عضویت در جمعیت غیرقانونی با استناد به ماده 499 قانون مجازات اسلامی محاکمه شد.

هفته گذشته قاضی محمد مقیسه در انشائ و ابلاغ رای صادره با تغییر عنوان اتهامی مطروحه در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی از ماده 499 به 498 که مجازات سنگین تری را برای متهم پیش بینی کرده است نامبرده را به 4 سال حبس تعزیری محکوم کرد.

به گفته یک منبع آگاه دادنامه صادره برای پیمان کشفی رونویسی دقیق از نظر کارشناس وزارت اطلاعات انجام گرفته که در آن وی به صفت مذهب بهایی عنصری در جهت اهداف رژیم صهیونیستی شناخته شده است.

*******************************************************

بازداشت شهروند ۱۸ ساله بهایی در ساری

کمیته گزارشگران حقوق بشر - هومن هوربد، شهروند ۱۸ ساله‌ بهایی در ساری بازداشت شده و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای پیمان کشفی نجف آبادی، دیگر شهروند بهایی، چهار سال حبس تعزیری صادر کرده است.

به گزارش منابع آگاه، روز چهارشنبه ۲۳ تیر، هومن هوربد، شهروند ۱۸ ساله بهایی در ساری بازداشت شده است. درحالی که چند روز از بازداشت این شهروند بهایی می‌گذرد خانواده و دوستان وی از وضعیت وی اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و تلاش‌های آنان بی‌نتیجه بوده است.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکی از صدور حکم چهار سال حبس تعزیری برای پیمان کشفی نجف‌آبادی، شهروند بهایی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه است.

پیمان کشفی، در شهریورماه سال گذشته بازداشت شده و پس از چندی با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

منابع آگاه در مورد حکم پیمان کشفی گزارش داده‌اند که حکم وی «رونویسی دقیق از نظر کارشناسی وزارت اطلاعات بوده» و این شهروند بهایی تنها به دلیل بهایی‌بودن این حکم را دریافت کرده است.

در حال حاضر تعدادی از شهروندان بهایی در شهرهای مختلف ایران در بازداشت به سر می‌برند. مدیران سابق جامعه بهایی نیز بیش از دوسال است که در بازداشت نیروهای امنیتی و در زندانی اوین نگهداری می‌شوند.

/ 0 نظر / 10 بازدید