مقام آلمانی: فشارها علیه رژیم تهران تشدید شود

معاون وزیر خارجه آلمان در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ از احتمال حمله نظامی به جمهوری اسلامی خبر داد و گفت، این اقدامی است که ممکن است روزی ایالات متحده در صورت اجتناب ناپذیر بودن در باره آن تصمیم بگیرد.

ورنر هوئر در این مصاحبه درباره دلایل آلمان برای رد دعوت بازدید از تاسیسات هسته ای جمهوری اسلامی گفت، آلمان و دیگر اعضای اروپایی گروه 5+1 این دعوت را رد کردند چون مسئولیت نظارت بر تاسیسات هسته ای رژیم تهران با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی است و نه هیچ کس دیگر.

معاون وزیر خارجه آلمان در ادامه گفت، برلین معتقد است که همزمان با انجام مذاکرات هسته ای، جامعه بین المللی باید فشارها را علیه رژیم تهران تشدید کند.


تحریمها بر حوزه نفت و گاز اثر گذاشته است

از سوی دیگر معاون وزیر امور خزانه ‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی آمریکا تاکید کرد که تعداد کشورها و نهادهایی که برای اعمال تحریمها علیه رژیم تهران با واشنگتن همراهی می ‌کنند، در حال افزایش است.

استوارت لوی همچنین گفت، تحریمها بر حوزه نفت و گاز و توقف سرمایه ‌گذاری در ایران تاثیر داشته و شواهدی در دست است که نشان می ‌دهد درصد تولید در حوزه‌های نفت و گاز ایران با کاهش روبرو شده است.

 

*****************************************

 

 پس از اروپا، چین هم دعوت رژیم تهران را رد کرد

به گزارش رادیو فردا، سخنگوی وزارت خارجه چین بطور تلویحی دعوت جمهوری اسلامی از نماینده این کشور برای بازدید از تاسیسات هسته ای را رد کرده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین ، سفیر این کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی هم اکنون در پکن است و سفر به ایران برای او مشکل خواهد بود.

دلیل دیگری برای رد دعوت جمهوری اسلامی عنوان نشده است.

جمهوری اسلامی از روسیه ، چین، اتحادیه اروپا و چندین عضو آژانس بین المللی انرژِ اتمی کرده است برای بازدید از تاسیسات هسته ای نظنز و اراک به ایران سفر کنند.

اتحادیه اروپا این دعوت را نپذیرفته و روسیه نیز هنوز پاسخ نداده است.

ایالات متحده نیز این اقدام رژیم تهران را یک ترفند جدید و شعبده بازی خوانده است.

/ 0 نظر / 21 بازدید