دلیل برداشتن نماد 9 دی از سر در دانشگاه تهران

روزنامه دنیای اقتصاد: سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه ظاهرا دانشگاه تهران با نصب این نماد بر سر در دانشگاه مخالف بوده، گفت: دلیل این مخالفت این است که سر در دانشگاه تهران بنایی میراثی است و روی آن نباید نمادی دیگر نصب شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدهادی ایازی در مورد نصب و برداشتن نماد 9 دی از مقابل سر در دانشگاه تهران، اظهار کرد: شهرداری در نصب و انتقال نماد 9 دی از مقابل سر در دانشگاه تهران هیچ نقشی نداشته و در این مورد، موسسه «در امتداد غدیر» پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری مجوز نصب نماد را دریافت کرده و روز جمعه 10 دی آن را مقابل سر در دانشگاه تهران نصب کرده بود. وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران در نصب یا برداشتن نماد 9 دی هیچ نقشی نداشته، تصریح کرد: ظاهرا دانشگاه تهران با نصب این نماد بر سر در دانشگاه مخالف بوده و دلیل این مخالفت هم آن بوده که سر در دانشگاه تهران بنایی میراثی است و روی آن نباید نمادی دیگر نصب شود. معاون اجتماعی فرهنگی شهردار تهران با اشاره به اینکه 11 دی این نماد از مقابل سر در دانشگاه تهران برداشته شده و شهرداری از برداشتن آن توسط دانشگاه یا موسسه «در امتداد غدیر» بی‌اطلاع است، افزود: به‌طور کلی نصب، طراحی و برداشتن نماد 9 دی از مقابل سردر دانشگاه تهران به شهرداری مربوط نبوده است.
ایازی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم در موضوع 9 دی چنانچه بخواهیم نمادی بسازیم، باید مسابقه‌ای با حضور هنرمندان برتر کشور برگزار شود تا یک اثر حجمی فاخر به وجود آمده و در یک مکان مناسب نصب شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید