موج تحریمها به آزمون تافل رسید؛ توقف ثبت ‌نام در ایران

سایت مردمک: موسسه ای.تی.سی اعلام کرد آزمون زبان انگلیسی تافل در ایران به دلیل تحریم بانک‌های ایرانی در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تا پیداشدن راه حل جایگزین، برگزار نمی‌شود.

موسسه آمریکایی ای.تی.اس که برگزار کننده آزمون تافل است، در سایت خود اعلام کرد که متقاضیان آزمون تافل در ایران به دلیل شرایط تحریم، نمی‌توانند هزینه ثبت نام را از داخل ایران پرداخت کنند.

براساس قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، همه فعالیت‌های مالی، بانکی و بیمه‌ای مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای ایران در سطح بین‌المللی تحریم شد.

آزمون تافل، آزمونی به زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی زبانان است که توانایی افراد را در برقراری ارتباط به این زبان می‌سنجد.

دانشگاه‌های آمریکای شمالی و برخی کشورهای دیگر، برای دادن پذیرش به دانشجویان غیرانگلیس زبان، از آنها نمره آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی می‌خواهند که تافل برای این دسته از دانشگاه‌ها از معتبرترین آزمون‌ها است.

بر اساس سایت رسمی موسسه ای.تی.اس، بیش از شش هزار موسسه در بیش از 130 کشور جهان برای پذیرش دانشجویان خارجی، اعطای بورس تحصیلی و فارغ التحصیلی، نمره تافل را ملاک قرار می‏دهند.

تصمیم ای.تی.اس برای تعلیق آزمون تافل در ایران در حالی گرفته شد که گروه بزرگی از دانشجویان به ویژه پس از انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری، می‌خواهند برای ادامه تحصیل و زندگی از کشور خارج شوند.

به گزارش صندوق بین‌المللی پول، سالانه بین 150 تا 180 هزار ایرانی تحصیل کرده برای خروج از کشور اقدام می‌کنند و ایران از نظر فرارمغزها در بین 91 کشور در حال توسعه و توسعه نیافته جهان، مقام اول را دارد.

/ 0 نظر / 10 بازدید