انفجار راهدان؛ تعجب روزنامه حکومتی از تحلیل صدا و سیما

روزنامه جمهوری اسلامی: فردی که تحت عنوان "کارشناس سیاسی" با خبر ساعت 14 دیروز شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی مصاحبه می‌کرد، انفجارهای شب جمعه زاهدان را نتیجه خشم دولت آمریکا از شکست در ماجرای شهرام امیری دانست! عجیب است که تلویزیون با افرادی به عنوان کارشناس سیاسی مصاحبه می‌کند که با اظهارات خود، قدرت آمریکا را در ترتیب دادن چنین انفجارهائی در فرصتی بسیار کوتاه یعنی درست در روز ورود شهرام امیری به تهران به رخ می‌کشند. هر چند این شخص قطعاً قصد قدرتمند جلوه دادن دولت آمریکا در انجام این عملیات در این زمان کوتاه را نداشت، لکن تلویزیون باید از کارشناسان زبده‌ای که قدرت تحلیل واقعی رویدادها را داشته باشند استفاده کند و شعور مردم را دست کم نگیرد.

**************************************************

حضور پاسدار جنایتکار رادان در زاهدان و دستگیری دهها نفر

خبرگزاری حکومتی فارس: جانشین فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: پلیس 40 نفر را که قصد ایجاد ناامنی در شهر زاهدان را داشتند دستگیر کرد.

سردار احمد رضا رادان با حضور در زاهدان گفت: وضعیت امنیتی زاهدان در حال حاضر عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد. پس از انفجار بمب در شهر زاهدان عده‌ای قصد ایجاد ناامنی در شهر را داشتند، که این افراد توسط پلیس دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: در این حادثه متأسفانه 2 تن از مأموران نیروی انتظامی به شهادت رسیدند و تعداد 10 تن از پرسنل نیروی انتظامی مجروح شدند، حال تعدادی از آنان وخیم است.

سردار رادان افزود: ریشه ناامنی‌های شکل گرفته در سیستان و بلوچستان در آن سوی مرزها دارد، هشدار می دهیم که صبر و تحمل ما مدت دارد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: جمهوری اسلامی این حق را برای خود قائل می‌داند که بتواند با اشراری که ناامنی ایجاد کنند و به آن سوی مرز متواری می شوند، برخورد کند.

/ 0 نظر / 6 بازدید