تازه ترین خبرها

توقیف نشریه دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

نشریه "سیمیا" قدیمی ترین نشریه دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به صاحب امتیازی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی توقیف شد.

به گزارش دانشجونیوز، این نشریه طی حکمی از سوی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه، به مدت ۹ ماه توقیف شده است.

همچنین به دنبال صدور این حکم توقیف، مدیر مسئول این نشریه نیز به کمیته انضباطی دانشگاه احضار شده است.

گفتنی است، این حکم در حالی صادر شده است که در اسفند ماه گذشته هم این نشریه با حکم ۳ ماه توقیف مواجه شده بود. دو نشریه منتقد دیگر دانشگاه فردوسی مشهدی یعنی نشریات "ژاژ" و "شب تاب" نیز به ترتیب لغو مجوز و ۹ ماه توقیف شده اند.

اتهام نشریه سیمیا در جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه، تبلیغ علیه نظام عنوان شده است. همچنین دیگر اتهاماتی که در این حکم آمده عبارتند از: "نشر صور خلاف عفت"، "تحریک زنان به ایستادگی در برابر احکام شرع به خاطر درج مقاله ی «حجاب، اعتقاد یا اجبار»"، "نشر مطالب خلاف اسلام به خاطر درج مقاله ی «زنان، دست به دامان قوانین وارونه» ، نشر اکاذیب به خاطر درج خبر «حکم اعدام عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دامغان تایید شد» ، تبلیغ به نفع بهاییت به خاطر معرفی «قره العین» بهایی به عنوان زن کامل.

صدور این احکام در حالی صورت می گیرد که در اغلب موارد بدیهی ترین حقوق متهم از جمله حق دفاع حضوری رعایت نمی شود و اکثر احکام غیابی صادر می شوند.

***************************************************

تظاهرات و اعتراض شدید کارمندان دولتی در فرودگاه مهرآباد

سایت حکومتی صراط نیوز حامی دولت احمدی نژاد: صبح یکشنبه مسافرین فرودگاه مهرآباد در حالی که منتظر دریافت کارت پرواز خود بودند در عین ناباوری شاهد صحنه بسیار زننده دعوا و سروصدای کارمندان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بودند که نسبت به انتقال خود به شیراز معترض بوده و سرو صدای بسیاری را نسبت به این تصمیم راه انداخته بودند.

بسیاری از آنها که با لباس های نسبتا رسمی در فرودگاه حضور یافته بودند نسبت به انتقال خود به استانی دیگر به شدت ناراضی بوده و علاوه بر درگیر شدن با بعضی مسئولین با جنجال جو فرودگاه مهرآباد را متشنج کردند.

برخی از این کارمندان که با الفاظ بدی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را مورد خطاب قرار میدادند با دخالت همکاران خود از صحنه دور شدند.

در این میان خانمی میانسال با صدای بلند ضمن بیان اینکه همسرش با ادامه کار وی در استانی دیگر مخالف است و او مجبور است از کار خود استعفا دهد ، مسئولین خود را مورد خطاب قرار داد.

پیش از این نیز برخی از کارمندان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در اعتراض به تصمیم ناگهانی انتقال از تهران مقابل مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زده بودند

اعتراض کارمندان این سازمان که انتقال آنان به استانهای دیگر زندگی روزمره آنها را با مشکل مواجه کرده است در ملاء عام باعث جوسازی های عده ای علیه دولت شده است. 

/ 0 نظر / 7 بازدید