گزارشهای مربوط به انفجارهای مرگبار زاهدان

اعضای سپاه پاسداران در انفجار زاهدان تکه تکه شدند

به گفته علی عبداللهی، معاون امنیتی وزارت کشور در انفجارهای شب گذشته زاهدان، تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران شرق کشور کشته شدند. یک خبرنگار می گوید، تکه های بدن آنها به اطراف پراکنده شده بود.

خبرنگار ایرنا که درحال عزیمت به مسجد جامع زاهدان برای پوشش خبر مراسم جشن میلاد ثارالله و دعای کمیل بود، در میانه راه صدای مهیب انفجاری شنید. انفجار نخست حدود ساعت 21و 20 دقیقه رخ داد که خبرنگار ایرنا ساعت 21و 30 دقیقه در محل حاضر بود و به محض رسیدن مقابل مسجد جامع، مشاهده کرد چند جنازه و تکه هایی از بدنشان در ابتدای سالن ورودی مسجد روی زمین است. همزمان جمعیت زیادی مقابل مسجد حضور یافته بودند که ناگهان انفجار مهیبی در میان جمعیت حاضر مقابل مسجد به وقوع پیوست. تکه های بدن شهدا به اطراف پراکنده شده بود و صدای شیون و ناله محل را فرا گرفته بود. جنازه شهدا و تکه های بدن آنان جمع آوری و توسط آمبولانس ها منتقل شد.


پاسداران آمریکا را متهم کردند

خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس): مسئول اداره سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به حادثه زاهدان گفت: با توجه به اعترافات ریگی نمی‌‌توان در دخالت مستقیم آمریکا در این انفجار تردید داشت.

یدالله جوانی با اشاره به دستگیری و اعدام عبدالمالک ریگی گفت: اعترافات عبدالمالک ریگی ثابت می‌کند که در حادثه تروریستی شب گذشته زاهدان، آمریکا دخالت مستقیم دارد چرا که ریگی در اعترافات خود به خواسته آمریکا مبنی بر بمب‌گذاری در مناطق ایران اشاره کرده بود.

مسئول سیاسی سپاه پاسداران افزود: بعید است کسی درخصوص اینکه سرویس‌های بیگانه و عوامل آمریکا در حادثه شب گذشته زاهدان دست دارند تردید داشته باشد چرا که همه مردم ایران به رفتار سی ساله آمریکا در قبال ملت آگاه هستند.


بازتاب انفجارهای زاهدن در رسانه های خبری جهان

خبرگزارى فرانسه پنج شنبه شب در خبری فوری از تهران نوشت، دو انفجار در شهر زاهدان در جنوب شرق ایران رخ داد که چندین کشته و مجروح بر جاى گذاشت.

شبکه خبری العربیه نیز در گزارشی اعلام کرد، دو انفجار انتحاری پنج شنبه شب مسجد جامع زاهدان را به لرزه درآورد.

شبکه خبری الجزیره نیز در گزارشی گفت، در میان کشته شدگان انفجار زاهدان اعضاى سپاه پاسداران دیده می شوند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز در گزارشی اعلام کرد، در دو انفجار در شهر زاهدان حداقل بیست نفر کشته و حدود یکصد نفر مجروح شدند. برخى منابع آمار قربانیان را بیش از این مى دانند.


گروه جندالله مسئولیت انفجارها را بر عهده گرفت

اطلاعیه جنبش مقاومت جندالله

دو عملیات استشهادی در جمع پاسداران در روز پاسدار

بسم الله الرحمن الرحیم
الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر
و لله العزة و لرسوله و للمومنین

بدینوسیله جنبش مقاومت جندالله به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که امشب دو تن از فرزندان ایمان و حماسه در عملیاتی بی نظیر در قلب سپاهیان و پاسداران که در حسینیه زاهدان مشغول برگزاری همایش روز پاسدار بودند بیش از صد تن از پاسدارن و سپاهیان حزب الشیطان را به درک اسفل السافلین واصل کردند.

نوجوان عزیز محمد ریگی و مجاهد عبدالباسط ریگی این عملیات عظیم را به اجرا گذاشتند و یزیدیان زمان را به سزای اعمال جنایتکارانه و ننگینشان رساندند.

در این عملیات در مرحله اول مجاهد بزرگوار عبدالباسط ریگی خود را به میان پاسداران در همایش روز پاسدار رسانده و با انفجار خود دهها تن را به هلاکت رساند و پس از آن که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و نظامی منطقه را به محاصره خود درآورده بودند شهید عزیز محمد ریگی خود را به میان جمع نیروهای امنیتی و نظامی رسانده و با انفجار خود دهها تن دیگر را به درک واصل نمود.

این عملیات پاسخی است به جنایات بی وقفه رژیم در بلوچستان که فکر می کرد با دستگیری و شهادت رهبر شهید امیر عبدالمالک مبارزه به پایان رسیده است اما دو جوان شهید با فدا کردن خود رویای دژخیمان و طاغوتیان را به خاک مالیدند و با شهید کردن خود ثابت کردند که این مبارزه و جهاد را نهایتی جز شکست و رسوائی متجاوزان و جنایتکاران نیست و نخواهد بود.

فرزندان ایمان با پروردگار خود عهد بسته اند که تا آخرین قطره خون به جهاد و مبارزه ادامه دهند و عرصه را برای متجاوزان و جنایتکارن تنگ کنند تا سرزمین بلوچستان را ترک کنند و مردم مسلمان بلوچ خود بتوانند بر سرنوشت خود حاکم شوند.

یا زندگی با عزت یا مرگ با شرف

جنبش مقاومت جندالله

/ 0 نظر / 7 بازدید