انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به بهداری زندان

انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دومین هفته اعتصاب غذا به بهداری زندان

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دومین هفتۀ اعتصاب غذا ی خود در اعتراض به سرکوب و محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل شد.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی که در اعتراض به شرایط غیر انسانی و محدودیتها از روز چهارشنبه 23 تیر ماه وادار به اعتصاب غذا شده است . در دومین هفتۀ اعتصاب غذای خود در اثر به وخامت گراییدن شرایط جسمی اش به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل شد.آقای داودی از ضعف شدید،سر درد و سرگیجه و سایر موارد رنج می برد.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی در اعتراض به سلب حقوق اولیه اش از روز 23 تیرماه وادار به اعتصاب غذا شد.او خواستار حقوق اولیه خود که از جمله آنها؛ پایان دادن به محدودیتها مانند محرومیت از تماس با خانواده اش،پایان دادن به تصرف منزل شخصی و آوارگی این خانواده و رسیدگی پزشکی به بیماریهایش و بیماری سایر زندانیان سیاسی است.
زندانیان سیاسی از زمان انتقال به بند3 معروف به بند کارگری ناچار هستند که در حضور پاسداربندها با خانواده هایشان و بخصوص با همسران خود صحبت کنند. پاسداربندها بی شرمانه به صحبتهای خانوادگی آنها گوش فرا میدهند.
زندانیان سیاسی که در حال حاضر در بند 3 زندان گوهردشت در اسارت بسر می برند عبارتند از؛ ارژنگ داودی،منصور اسالو، ،منصور رادپور، ،مسعود باستانی،علیرضا کرمی خیر آبادی،بهنام فیدج، مصطفی اسکندری، احمد زید آبادی مهدی محمودیان،رضا رفیعی و حشمت الله طبرزدی می باشند.
لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی ارژنگ داودی در آبان ماه 1382 دستگیر و 16 ماه بعد توسط حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد مورد محاکمه قرار گرفت و به حکم سنگین و غیر انسانی 15 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شد. حسن زارع دهنوی هیچگاه حکم محکومیت او رابصورت کتبی در اختیار وی و وکیلش قرار نداد. علیرغم گذشت سالها از بازداشتش هنوز حکم قطعی وی در ابهام است و در انتظار تشکیل دادگاه بسر می برد.آقای داودی در طی مدت بازداشت به زندانهای مختلفی تبعید شد از زندان اوین به زندان بندر عباس و سپس به زندان گوهردشت کرج تبعید گردید.حسن زارع دهنوی معروف به حسن حداد از متهمان اردوگاه مرگ کهریزک دستور پلمپ منزل شخصی آقای داودی صادر کرده بود و علیرغم در پلمپ بودن آن را بطور غیر مستقیم به تصرف خود در آورده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به شرایط قرون وسطائی ایجاد شده که زندانیان سیاسی را وادار به اعتصاب غذا می کند و تهدیداتی که متوجه جان آنها است هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در زندانهای این رژیم است.

01 مرداد 1389 برابر با 23 ژولای 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید: 
کمیساریای عالی حقوق بشر 
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا 
سازمان عفو بین الملل

/ 0 نظر / 7 بازدید