بازاری زندانی در معرض خطر جدی مرگ قرار دارد

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بازاری زندانی محسن دکمه چی پس از 4 ماه عدم درمان، سرطان پانکراس وی پیشرفت نموده و احتمال درمان او را بسیار ضعیف کرده است . این مسئله باعث شده است که جان او را در معرض خطر جدی قرار دهد.
بازاری زندانی محسن دکمه چی پس از و خامت حالش 27 آذر ماه به بیمارستان منتقل شد4. دی ماه در بیمارستان مدرس تحت عمل جراحی سنگین 5 ساعته قرار گرفت،اما پزشکان معالج وی این عمل جراحی را نا موفق خواندند.آقای دکمه چی پس از عمل جراحی به آی .سی . یو منتقل شد در حالی که در بیهوشی بسر می برد و به دست او سرم وصل بود با پا بند پاهای او را به تخت بسته بودند همچنین سه پاسدار بصورت شبانه روزی مراقب او می باشند. خانواده آقای دکمه چی حق ملاقات با وی را در بیمارستان ندارند.
پزشکان و کادر درمانی آقای دکمه چی از شیوۀ برخورد غیر انسانی با بیمارشان مانند زدن پابند و حضور دائمی سه پاسدار بربالای سر وی خشمگین هستند و این برخوردها را یکی از عوامل تشدید شرایط جسمی وی می دانند.
پزشکان معالچ پس از عدم موفقیت عمل جراحی و تشخیص سرطان پانکراس، شیوه درمان وی را شیمی درمانی اعلام کرده اند به دلیل عدم در مان به موقع در مراحل اولیه بیماری و پیشرفت آن هنوز از موفقیت آمیز بودن این شیوه درمان اطمینان کامل ندارند .
پزشکان متخصص معالج وی طی نامه ای به عباس جعفری دولتی آبادی خواستار رسیدگی فوری به وضعیت خطرناک جسمی این بیمار شدند آنها اعلام کرده اند که باید پس از طی دوران نقاهت بسرعت شیمی درمانی او را آغاز کنند.
پیگیری خانواده آقای دکمه چی از دادستانی برای داشتن ملاقات با او تا به حال بی جواب باقی مانده است و آنها می گویند که به وزارت اطلاعات استعلام کرده اند اما وزارت اطلاعات تا به حال در این مورد به آنها پاسخی نداده است. این خانواده دائم با این پاسخ مواجه هستند که ما ماموریم و معذور!
تمامی دلایل و شواهد حاکی از آن است که بازجویان وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولتی آبادی دادستان تهران با عدم معالجۀ او در 4 ماۀ اخیر و کارشکنی در ادامه درمان قصد حذف فیزیکی این بازاری زندانی را دارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان به موقع که منجر به پیشرفت بیماریهای حاد در زندانیان سیاسی می شود را به عنوان یک جنایت محکوم می کند ،سکوت و بی عملی دبیر کل سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی تا به حال باعث شده است که رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به جنایتهای خود ابعاد تازه ای ببخشد.

10 دی 1389 برابر با 31 دسامبر 2010
گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دبیر کل سازمان ملل متحد
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

/ 0 نظر / 18 بازدید